Logo, Marka ve Belge Kullanımı

 

Belgelendirilmiş personel veya bu kişileri istihdam eden kurum/kuruluşlar, basılı ve elektronik ortamda, reklamlarında, tanıtım faaliyetlerinde TEMFED Akademi logosunu kullanabilirler. TEMFED Akademi logosu sadece belge kapsamı dahilindeki faaliyet alanlarında kullanılabilir. Belgelendirilmiş kişilerin kartvizitlerinde veya ürün üzerinde kullanılamaz.

 

TEMFED Akademi logosu kullanan belgelendirilmiş personel ve çalıştıkları kuruluşlar bu prosedürde belirtilen tüm kuralları kabul etmiş sayılır. TEMFED Akademi logosunu kullanan belgelendirilmiş personel TÜRKAK ve MYK tarafından ilan edilmiş şartlara da uymakla yükümlüdür.

 

TEMFED Akademi logosuna ait şablona ulaşabilirsiniz.

TEMFED Akademi logosu bir başka kuruluşun logo veya markası ile birlikte kullanılacaksa, TEMFED Akademi logosu, diğer kuruluşun logo veya markasından daha fazla öne çıkartılamaz.

Belgelendirilmiş personelin belgesinin süresi sona erdiğinde, askıya alındığında veya iptal edildiğinde, belge sahibi veya çalıştığı kuruluş TEMFED Akademi logosunun kullanımını durdurmalıdır.

 

Belgelendirilmiş personel veya bu kişileri çalıştıran kuruluşlar TEMFED Akademi tarafından belirlenen kurallara uygun hareket etmekle mükelleftir. Aykırı hareket eden kişiler uyarılır. Uyarıya rağmen uygunsuz kullanıma devam eden kişilerin belgeleri iptal edilir. Gerekli hallerde hukuki süreçler takip edilir.

Logo, Marka ve Belge Kullanımı